Peršokti prie turinio

 •  


Nuotrauka

Metodas, kaip išlaikyti Google pasitikėjimą


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 4

#1 radianas

radianas
 • Lytis:Not Telling
 • VietaKaunas

Parašyta 09 vasario 2014 - 01:05

Metodas, kaip išlaikyti Google pasitikėjimą, atsilaikyti nuo negatyvaus SEO, tapti neperšaunamu konkurentams
 
Autorius Vilius Gudonis | 2013-12-28 | Optimizavimas paieškos sistemoms 
 
Google nuolat atnaujina savo paieškos algoritmą, pagal kurį yra reitinguojamos svetainės. Vieni pakeitimai būna mažesni ir jaučiami silpnai, kiti būna griaunantys ištisus verslus (pvz., Panda, Penguin algoritmo atnaujinimai). Turbūt jau visi žino, kad už spaminius komentarus tinklaraščiuose su atgaline nuoroda į savo puslapį Google turėtų išmesti tavo svetainę iš pirmųjų rezultatų puslapių. O jeigu per vieną naktį tavo svetainei konkurentai sukūrė 40 000 komentarų žemos kokybės bloguose siekiant, kad tinklapis būtų pašalintas iš paieškos rezultatų?
 
Taigi šįkart papasakosiu tau, kaip galima apsisaugoti nuo negatyvaus SEO iš konkurentų bei įgauti pasitikėjimą Google.
 
Šį metodą taikau tiek savo interneto projektams, tiek klientų tinklapiams. Metodas leidžia išvengti išvengti Google nuobaudų bei didelių pozicijų kitimo po kiekvieno naujo algoritmo, įtakojančio svetainės reitingą paieškos rezultatuose.
 
Domeno pasirinkimas
 
Domeno išsirinkimas turi labai didelę reikšmę pozicijai Google rezultatuose. Šiuo metu visiškai nauji domenai sunkiai iškyla į aukščiausias pozicijas per trumpą laiką. Nauji domenai greičiau pasirodo pagal long-tail raktinius žodžius, pagal pagrindinius keywordus tokioms svetainės reikia šiek tiek daugiau laiko.
 
Jei yra galimybė, rekomenduoju rinktis jau anksčiau užregistruotą domeną, kurio galiojimas yra pasibaigęs ir jis niekam nebepriklauso. Pirmoji tokio domeno registracija patartina, kad būtų prieš trejus metus ir dar daugiau.
 
Prieš nusiperkant tokius domenus būtinai išsitiriu jų istoriją: ar jie buvo suspenduoti Google, kokios atgalinės nuorodos ateina, kokia jų kokybė ir kiekis, ar domenas vis dar indeksuotas Google paieškoje (jei svetainė nėra indeksuota, tokių domenų patariu nepirkti, kadangi greičiausiai jie yra deindeksuoti dėl nusižengimų). Įsigijus domeną, pasitikrink per Webmaster Tools, ar tikrai domenas neturi jokių nuobaudų iš Google.
 
Išeinančios nuorodos
 
Pagrindiniame tinklapio puslapyje patalpinu nuorodą į didelį autoritetą turinčią svetainę (pvz., Wikipedia), kurios turinys yra susijęs ir ji yra toje pačioje nišoje. Pridedu dar vieną nuorodą, vedančią į (nebūtinai super aukšto autoriteto) svetainę, tačiau jos turinys turi būti dar labiau susijęs su tavuoju.
 
Taip pat rašomuose straipsniuose nevengiu įterpti 1-2 nuorodų į susijusią su tekstu svetainę. Tokio tipo išeinančių nuorodų skaičius priklauso nuo straipsnių rašymo ir atnaujinimo intensyvumo.
 
Turinio apimtis
 
Pagrindiniuose tinklapio puslapiuose talpinu paieškos sistemoms įskaitomus tekstus, kuriuos sudaro minimaliai 350 žodžių.
 
Domeno privatumas
 
Google yra ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) korporacijos patvirtintas domenų registratorius, todėl jis turi galimybę laisvai tikrinti ištisų domenų whois informaciją. Todėl pagrindiniam domenui nenaudoju whois apsaugos (whois protection). Viskas turi atrodyti skaidriai ir natūraliai. Whois apsaugą patariu naudoti privataus tinklaraščių tinklo svetainėms (jei tokias naudoji).
 
Atgalinių nuorodų (backlink‘ų) inkarinis tekstas
 
Jei stengiesi iškilti pagal raktinį žodį, pvz., „plastikiniai langai“, tu negali kurti visų atgalinių nuorodų, kurios būtų su būtent tokiu pačiu inkariniu tekstu. Nuorodų tekstas privalo būti skirtingas, kadangi vienodo inkarinio teksto naudojimas Google‘ui iškart signalizuoja, kad tai gali būti nenatūralu, ir tokiu būdu Google pasitikėjimas tavo svetaine, garantuoju, kris labai stipriai.
 
Nuorodų inkarinis tekstas turi būti įvairus. Dažniausiai aš naudoju inkarinius žodžius pagal tokius procentus:
 
20% visų nuorodų su tiksliu raktiniu žodžiu, pagal kurį nori iškilti Google rezultatuose: plastikiniai langai
20% visų nuorodų su tiksliu URL: http://www.PlastLangai.lt/
20% visų nuorodų su tavo prekiniu ženklu: Plast Langai
20% visų nuorodų su nesusijusiais žodžiais: spauskite čia; daugiau informacijos; skaitykite daugiau ir pan.
20% visų nuorodų su raktažodis + kiti nereikšmingi žodžiai: kokybiški plastikiniai langai
Socialiniai tinklai
 
Pastovus tinklapio nuorodų atsiradimas socialiniuose tinkluose (Facebook, Youtube, Google plus) daro didelę įtaką svetainės autoritetui. Google tai labai vertina, o autoritetas kyla.
 
G+ įgauna vis didesnę įtaką ir kuo toliau šio socialinio tinklo reikšmė augs dar labiau.
 
Taigi paminėjau svarbiausius žingsnius metodo, kuris leidžia pastoviai auginti Google autoritetą ir apsisaugoti nuo niekingų konkurentų veiksmų, siekiančių išmesti tavo iš paieškos rezultatų.
 
Prieš du mėnesius mano vieno kliento svetainė, su kuria jau buvo padarytas nemažas įdirbis, sulaukė konkurentų mėginimo sužlugdyti aukštas pozicijas paieškos rezultatuose. Konkurentai per dvi dienas į užsienietiškus tinklapius automatiniu būdu pažėrė ~80 000 komentarų su atgaline nuoroda ir tuo pačiu inkariniu tekstu. Ir spėkit, kas nutiko?
Visiškai nieko. Kadangi Google žino šią svetainę labai puikiai ir niekada nepagalvotų, kad ji pati kurtų tokias prastos kokybės nuorodas per tokį trumpą laiką. Google pasitiki mano klientų svetainėmis.
 
Tokio paties Google pasitikėjimo linkiu ir jums 2014 metais!
 

 • 0

#2 Explorer

Explorer
 • Lytis:Not Telling

Parašyta 09 vasario 2014 - 04:06

puikus ir labai naudingas straipsnis. dėkui, kad pasidalinai!


 • 0
Tekstų vertimas EN-LT-EN.

#3 POlinas

POlinas

Parašyta 24 rugpjūčio 2018 - 10:11

Labai maloniai susiskaitė šis straipsnis apie internetinės svetainės pozicijų išlaikymą paieškų sistemose, tik kad tai yra kelių metų senumo tekstas, o žinant, kad per tiek laiko galėjo nutikti daug pokyčių, tai klausimas būtų tiems kas išmano šiuos reikalus. Ar ši informacija dar naudinga kuriant šiandienines interneto svetaines, ypač ta vieta, kur rašoma apie Anchor tekstus?


 • 0

#4 Justinas

Justinas

  Pagrindinis Administratorius

 • Administratoriai
 • 1.610 Pranešimai:
 • Lytis:Vyras
 • VietaKupiškis-Kaunas

Parašyta 25 rugpjūčio 2018 - 02:17

Na bent jau aš manau, kad šiame straipsnyje pateikta informacija yra netik, kad vertinga praėjus keliems metams, bet dar tokia išliks ir toliau. Tai labai logiški patarimai ir strategijos, kurios mano nuomones neturi prasmės netekti savo vertės, nes abejoju ar paieškų sistemų algoritmai apsisuks 180 laipsnių kampu. Jie jau yra sukurti tokie kokie turi būti. Vyksta tik sąlyginai nedideli jų patobulinimai.


 • 1

#5 VisatosPrincas

VisatosPrincas
 • Lytis:Not Telling

Parašyta 24 spalio 2018 - 09:06

Tikrai, praėjus 4metams, tai vis dar vieni reikšmingiausių seo faktorių


 • 0
Darbas internetu - Sužinokite kaip užsidirbti pinigų internete

 

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0

Edarbas.net yra atvira diskusijų lenta sukurta diskutuoti ir dalintis informacija bei patarimais visiems lankytojams šiomis temomis : Papildomas darbas namuose, darbas ir uždarbis internetu. Darbo laisvu grafiku studentams ir moksleiviams galimybės. Investavimas ir azartiniai žaidimai. Virtualių prekių ir paslaugų skelbimai. Tinklapių kūrimas ir administravimas. Edarbas.net neatsako už turinį talpinimą viešai prieinamuose forumo pranešimuose. Už šį turinį atsako kiekvieno pranešimo autorius.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas